FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 • Czy skoki tandemowe to bezpieczny sport? +

  Można jednoznacznie stwierdzić, że jest to bardzo bezpieczna forma rekreacji. Po pierwsze skokiem kieruje doświadczony instruktor – tandem pilot. Po drugie spadochron tandemowy ma szereg zabezpieczeń. Składa się on z dwóch spadochronów: głównego i zapasowego, składanego przez odpowiednio uprawniona osobę – układacza. Kolejnym zabezpieczeniem jest automat spadochronowy. Jest to bardzo ważny element w wyposażeniu kompletu spadochronowego. Automat to urządzenie elektroniczne, które przez cały czas skoku analizuje wysokość, ciśnienie i prędkość opadania i w razie potrzeby otwiera spadochron zapasowy. Chętni na tego typu skok nie muszą przechodzić kursu spadochronowego (oprócz kilku wskazówek technicznych przed samym skokiem) i specjalistycznych badań lekarskich.
 • Kto może skoczyć? +

  Praktycznie każdy może wykonać skok spadochronowy. Są jednak pewne ograniczenia dla osób chcących wykonać skok tandemowy, jest to minimalny wiek 7 lat (osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemna zgodę rodziców) oraz waga powyżej 100 kg.
 • Jak zapisać się na skok spadochronowy w tandemie? +

  Aby zapisać się na skok tandemowy, należy zadzwonić do nas pod numer +48 793 155 580
 • Co zabrać ze sobą na lotnisko? +

  Jeśli zdecydowałeś się do nas przyjechać na skok tandemowy, warto pamiętać aby na lotnisko zabrać ze sobą sportowe buty wiązane, a w chłodniejsze dni (wiosną i jesienią) coś pod kombinezon np. bluzę dresową. Najważniejszą jednak rzeczą, o której nie wolno zapomnieć na lotnisku jest dobry humor.
 • Jak filmowany jest skok? +

  Wiele osób pyta czy operator może filmować dwie osoby lecące w tandemie jednocześnie. Jest to niemożliwe ponieważ tandemy podczas wyskoku nie mogą spadać obok siebie, a skoczek - operator jest w stanie filmować tylko jeden tandem.
 • Czy są jakieś przeciwwskazania do skoków tandemowych? +

  Masa ciała powyżej 100 kg, epilepsja, cukrzyca, nieleczone nadciśnienie niewydolność oddechowo-krążeniowa, ciężkie schorzenia kręgosłupa, choroby psychiczne.
 • Czy zła pogoda może uniemożliwić skok spadochronowy? +

  Niestety tak. Nie wykonuje się skoków spadochronowych jeśli pada deszcz, lub zbliża się burza, wiatr jest zbyt silny, zagęszczenie i wysokość podstawy chmur uniemożliwiają bezpieczne manewrowanie spadochronem. Jeśli pogoda krzyżuje plany, po sprawdzeniu aktualnej prognozy podejmujemy decyzję o czekaniu na lepsze warunki, lub o przełożeniu skoków na inny termin. Dlatego zwykle prosimy o zarezerwowanie sobie godziny – dwóch więcej na czas pobytu na lotnisku. Pogoda to jeden z niewielu czynników na jakie nie mamy wpływu...
 • 1